Skip links
Meyve Sebze Yıkarken Arıtılmış Su Neden Önemlidir Su Arıtma Cihazı Eurolife Water

Meyve ve Sebze Yıkarken Arıtılmış Su Neden Önemlidir?

Günümüzde evde çokça yemek hazırlama tercih edilmese de tercih edildiğinde ise genellikle musluk suyunu tercih ediyoruz. Peki musluk suyu ile yıkadığımız sebzelerin üzerine arıtılmamış musluk suyunda bulunan etkenlerin geldiğini düşündünüz mü? Peki meyve ve sebze yıkarken arıtılmış su neden önemlidir?

Kolay ve daha hızlı olması için sebze ve meyvelerimizi şebeke suyuyla yıkayabiliyoruz. Tükettiğimiz meyve ve sebzelerde bakteri ve tarım ilacı gibi sağlığımızı olumsuz etkileyebilecek zararlı madde ve az bir miktarda canlılara rastlayabiliyoruz.

Kullandığımız suyun temizliğine güvenemediğimizden dolayı çeşitli sebze ve meyve temizleme suları veya sirkeli su da bekletme metodu bulunsa da yoğun müdahalelerden geçmiş sebze ve meyvelerin temizlenmesi için yeterli olmayabiliyor. Bundan dolayı gerçek mana da temiz bir su ile sebze ve meyvelerinizi temizlemek daha mühim bir duruma gelmekte.

Şişelenmiş sular ile yıkama çözümü oluşturmanız hem ekstra maddi olarak dezavantajlı hem de plastik saklama ambalajlarında olduğundan dolayı mikro plastik riski bulunmakta.

Bu durumlara en iyi alternatif ve etkin olarak ise su arıtma cihazlarından elde edilmiş su ile temizleme yapılmasıdır diyebiliriz.

Arıtılmış Su Sebze ve Meyvenin Besin Değerlerini Korur Mu?

Manavdan özenle seçtiğiniz yıkanması gereken meyve sebzelerin çok vakit geçmeden tüketilmesi gerektiğini biliyoruz fakat yıkadığımız suyun sebze ve meyvelerde etkisi olduğu ayrıntısını önemsemiyoruz.

Ancak meyve sebze nasıl olursa olsun gerçek temiz bir su ile yıkanarak ve gerçek temiz bir su ile de yemek olarak yapılması durumunda hem lezzet olarak hem de sağlıklı beslenme olarak hat safhada olacağını söyleyebiliriz.

Meyve Sebze Yıkarken Arıtılmış Su Neden Önemlidir Su Arıtma Cihazı Eurolife Water

Eurolife Water Su Arıtma Cihazları Gerçekten Temiz Su Sağlar Mı?

O nasıl soru efendim 🙂 Eurolife Water satışını gerçekleştirdiği bütün cihazlarında sertifikalandırılmış ve kalite onayları bulunan ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Bir çok rakibinden farklı olarak su arıtma sisteminin içerisinde bulunan hortumlar NSF onaylı olarak kullanılmaktadır. NSF onayı olmayan boruların içerisinde suya karışabilecek mikro plastiklerin engellenmesi için özel olarak üretilen hortumları tercih etmekteyiz.

Eurolife Water ürünlerinde Çin malı filtre KULLANILMAMAKTADIR. Kalitesi yüksek bütçe dostu filtre setleri ile su arıtma cihazınızın yorulmaması ve sağlıklı suyu tüketebilmeniz için çeşitli ülkelerde kalite kontrolü yapılan filtreler tercih edilir.

Tüm ürünlerimiz “Reverse Osmosis” metodunu kullanan cihazlardan oluşmakla beraber suyun içerisinde bulunan bütün ağır metal, atık, bakteri ve virüsleri %99.99 oranında arıtarak ve minerallerin korunmasını sağlayarak sizlere gerçek temiz suyu sunmaktadır. Ürünlerimizde suyun depolandığı tank kesinlikle paslanmaz çelikten oluşmakla beraber plastik kesinlikle tercih etmemekteyiz.

Eurolife Water bünyesinde bulunan bu cihazların hepsinden elde edeceğiniz sular ile gönül rahatlığıyla meyve ve sebzelerinizi yıkayabilir ve yemeklerinizde bu suyu kullanarak lezzetli ve sağlıklı yemek elde edebilirsiniz.

Yıl sonuna kadar sizi bekleyen fırsat fiyatlardan yararlanmak için hemen Mağazayı ziyaret edin!

Leave a comment

Bu web sitesi deneyiminizi iyileştirmek içi çerezleri kullanır.
Anasayfa
Hesap
0
Ara