Skip links
Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli Eurolife Water Su Arıtma Cihazı Su Arıtma

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?

Salgın döneminde temizliğin bir kez daha en önemli kavramlardan biri olduğunu daha çok anladık. Bir çok satın aldığımız ürün ve eşyayı temizledikten sonra yerleştirilmesi gereken yere yerleştirdik ve buna sürekli devam ettik.

Bu dönemde aslında tükettiğimiz suyun temizliğini de es geçmeyerek düzenli kontrolün veya değişimin atlanmaması gereklidir. Sağlığımızı önemli ölçü de etkileyen suyu ise sürekli tüketmeli ve vücudumuzun sıvı ihtiyacını ihmal etmemeliyiz. Kaliteli ve yumuşak bir kahve ve çay gibi içecekleri tüketmek için eğer sahipseniz su arıtma cihazınızın içerisindeki filtrelerini sizlere ileteceğimiz periyotta değiştirilmesi gereklidir.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne İşe Yarar?

Su da bulunan bir çok madde yemeklerimizde kullandığımızda veya çay, kahve gibi içeceklerde kullanıldığında içinde bulunan klor vb. tadını kalitesini olumsuz bir şekilde etkiler. Ancak bu filtrelerinde süzmesi ve çalışma süresi boyunca işlevselliğini belirli bir zamana kadar sağlayabilir. Her ürünün ve hizmetin belirli bir kullanım ömrü olduğu gibi kullanılan filtrelerinde %100 işlev sağlayabilmesi için değişmesi gerekir. Zamanı geçmiş filtre kullanmak sağlığınızı tehlikeye atmakla beraber cihazınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir.

Temiz ve doğru kullanım sağlamak için su arıtma cihazınızdaki filtreleri değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Eurolife Water su arıtma cihazlarının filtre değişim vakitlerini bizler sistemimiz üzerinden takip etmekle beraber aşağıda belirteceğimiz bilgi ile de sizler kontrol sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli Eurolife Water Su Arıtma Cihazı Su Arıtma

Su Arıtma Filtresi Ne Zaman Değişir?

Filtre cihazınızın kullanımına bağlı olarak ortalama veri incelememiz ile birlikte ana filtre hariç 8 ayda bir değişimi yapılmalıdır. Ana filtre ise 1-2 yılda bir değişimi sağlıklı suyun sürekli kullanımını sağlayacaktır.

Eurolife Water Su Arıtma Sistemleri olarak sizlerin rahat bir şekilde ev işlerini yapmanızı sağlamak ve işlerinizi kafanızda soru işareti olmadan devam edebilmeniz için filtre değişim tarihlerini sisteme kaydederek sizlere bir telefon aracılığıyla ulaşarak değişim vaktini hatırlatıyor ve dilerseniz hızlı bir şekilde filtre değişimlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Eurolife Water Su Arıtma Sistemlerinde bulunan ekstra kaçak kontrol sistemi ile birlikte olmayacağına emin olsakta su arıtma sisteminizde kaçak olması durumunda suyun akışını su arıtma sisteminin girişinden kesmektedir. Böylelikle cihazımızdan kaynaklanabilecek bütün su baskınları engellenmiş olmaktadır.

Neden Musluk Su Tüketmemeliyiz? Arıtılmış Suyun Farkı Nedir?

Günümüzde bir çok evde içmek için damacana su tercih edilse de yemeklerimizde veya ütülerimizde kullandığımız musluk suyu bir diğer adıyla çeşme suyunun bu alanlarda bile kullanılmaması gerektiğini bilmelisiniz. Peki neden musluk(çeşme) suyu tüketmemeliyiz? Arıtılmış suyun farkı nedir?

Leave a comment

Bu web sitesi deneyiminizi iyileştirmek içi çerezleri kullanır.
Anasayfa
Hesap
0
Ara