Skip links
Neden Su Tüketmemeliyiz? Su Arıtma Eurolife Water

Neden Musluk Su Tüketmemeliyiz?

Günümüzde bir çok yerde damacana daha yaygın olup kullanılsa da gıda veya içecek mağazalarında özellikle büyük markalar arıtma sisteminden geçen suyu kullanmayı tercih etmekteler. Peki neden tercih ediyorlar?

Musluk (çeşme) suyu her ne kadar belirli bir arıtım tesisinden geçse de içerisinde bulunan kimyasal maddeler ve geçtiği yol boyunca bulunan malzemenin eskiliği veya kimyasından karışan sular sağlığımızı olumsuz etkileyip bazı hastalıkları tetikleyebilir. Bu oran ne kadar düşük olsa da her gün belirli doz elde edildiğinde etkisini gösterebilecek düzeye gelebilmektedir. Özellikle tükettiğimiz yemeklerde çeşme suyu kullanmanız siz farketmesenizde arıtılmış su ile elde edeceğiniz yemek ile arasında lezzet anlamında baya fark oluşturmaktadır.

Ütü gibi su gerektiren ev aletlerinizde Musluk suyu kullanmanız belli bir süre sonra ütü içerisinde kireç oluşumuna sebep olacaktır. Gelişen teknoloji ile birlikte bu kireçlerin oluşması engellenebiliyor ve oluştuktan sonra temizlemesi kolay olabiliyor fakat arıtılmış su kullanıldığında bu teknolojiye ihtiyaç duymadan ve yeni bir ütü almadan istediğiniz gibi ütünüzü kullanabilirsiniz. Musluk (çeşme) suyu tamamen içilmemeli, içerseniz direkt hastalanırsınız dememekle beraber arıtılmış su tercih etmeniz ömrünüzü daha kaliteli, sağlıklı ve uzun sürmesinde pozitif etki yaratabilirsiniz.

Neden Su Tüketmemeliyiz? Su Arıtma Eurolife Water

Arıtılmış Suyun Farkı Nedir?

Arıtılmış Su, musluk suyundan bir çok açıdan farklı ve zengin bir su olarak nitelendirebiliriz. Arıtılmış su içtiğinizde lezzetinin daha yumuşak ve farklı olduğunu kolay bir şekilde anlayabileceksiniz. Eurolife Water Su Arıtma Sistemleri tarafında kullanılan NSF sertifikalı ve onaylı filtre ve hortumlar sayesinde kurulmuş arıtım sistemlerinden lezzetli ve sağlığınıza yararlı mineralleri içeren suya net bir şekilde sahip olabilirsiniz. Dışarıdan elde edilen diğer su arıtma sistemlerinde genellikle Çin üretimine sahip ve belirli sağlık kuruluşlarından onay almamış veya sertifikasına sahip olmayan ürünler kullanıldığından dolayı belirli bir süre sonra suyu tükettiğinizde bir koku oluşumu olabilmektedir.

Eurolife Water Su Arıtma Sistemleri olarak üretim kalitesi yüksek, NSF gibi kuruluşlardan sertifikalandırılmış ve sağlık kuruluşları tarafından onaylanmış filtreler kullanılmaktadır. Kullandığımız filtrelerin değişim periyodu genellikle özelliğini kaybetmemesi için 8 ayda bir değişimi gerçekleştirmekteyiz. Böylelikle suyun kalitesinde ve lezzetinde değişimlerin kötü yönlü olmasını engellemeyi amaçlamaktayız.

Arıtılmış su, geçirilen filtreler sayesinde içinde barındırabilecek bir çok asılı katı maddeler, virüs, yosun, bakteri, demir, mantarlar ve manganez gibi maddelerin geçişi engellenir. Musluk suyunda ise bu bahsettiğimiz kavramlar suyun geçtiği borulardan suyun içerisine karışabilir veya bulaşabilir bu yüzden musluk suyuna atılan kimyasallar bu gibi hastalıkları taşımaması içindir. Fakat bu kimyasallar vücudumuza girdiğinde olumsuz etkileyebilmektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi damacana sularında pek güvenli olmadığını söyleyebiliriz. Özellikle mavi renkli damacanalarda kendi yapılarından dolayı güneş ışığında bekletildiğinde veya zaman içerisinde mikro plastikler gözle görülemeyecek şekilde suyun içerisine karışabilmektedir. Bu da ilerleyen zamanlarda doğabilecek kanser riskine katkı sağlamaktadır. Her ne kadar BPA’sız damacanalar üretilse de plastik içerisinde bulunan su zamanla damacanın yapısında çözünmelere sebep olabilir ve böylelikle yine mikro plastik karışma gibi bir etken yaşabilir.

Neden Musluk Su Tüketmemeliyiz? Su Arıtma Cihazı

Tüm bunların yanında bizlerin satışını yaptığımız ve güvenli üretim sayesinde NSF sertifikasına sahip arıtma sistemi ile şebekeden gelen su NSF ve sağlık kuruluşlarınca onaylı bir borudan geçerek filtreleme sistemimizin ilk aşamasına gelir ve bir sonraki filtre geçişlerinde dahi bu kaliteli ve sağlıklı boruyu kullanmaktayız. En son aşama da suyun sağlıklı, paslanmaz çelik su deposuna gelmesiyle çeşmenizden içmeye hazır bir durumda kullanıma hazır olmaktadır. Tüm aşamalarda kullanılan malzemeler özenle seçilir ve kullanımı sağlanmaktadır.

Eurolife Water Su Arıtma Sistemleri ile sen de ailenin, çocuklarının ve çalıştığın alanda ve iş yerinde sağlıklı su kullanımı gerçekleştirebilmek ve yıllar boyunca kaliteli ve sağlıklı su tüketmelerini istemez misin? Bunun için bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgilendirme edinebilir ve ürünün evinize veya işyerinize kurulması için satın aldıktan sonra randevu alabilirsiniz.

Leave a comment

Bu web sitesi deneyiminizi iyileştirmek içi çerezleri kullanır.
Anasayfa
Hesap
0
Ara