[gtranslate] Su Arıtma | Eurolife Water Su Arıtma Sistemleri - 0212 266 99 90
Su Arıtma Nedir?
2 Ocak 2018
Su Kirliliği Nedir?
17 Ocak 2018

Su Arıtma

Su arıtma denince akla ne kadar barajlardan akan suyun toplu bir merkez de arıtılması gelse de aslında o işlemin küçük boyutlusunu kendi evimizde minimum yer kaplayacak bir şekilde gerçekleştirmemiz mümkündür.Yaşam kalitemizi arttırma açısından gerçekten önemli ve hayatımız da farkındalık yaratacak bir ölçüdedir.

Su arıtma sistemleri sadece kişisel yaşam alanlarımız da değil toplu ziyaret edilen (kafe-restaurant) yerlerde de kullanılabilmektedir.Su arıtma sistemleri ile birlikte bahsettiğimiz işletmeler de bu sistemler kullanıldığı takdirde işletme de bulunan müşterilere kaliteli su tüketme olacağı sunulmasından dolayı müşterinin uğrak bir mekanı olabilitesini arttırmaktadır.

Fabrika ve benzeri büyük işletmeler için ise çok daha kullanışlı ve büyük su arıtma sistemlerimiz mümkün olmakla beraber işletmenizin tüketim hacmine göre bir hesaplama yaparak tarafınıza gerekli geri dönüş ve bilgilendirmeyi yapmaktayız.

su arıtma

Su arıtma cihazlarımızda belli filtreler 7-8 ay ana(membran) filtrelerde 3 yıla kadar değiştirilmesini öneriyoruz.Bu belirtilen süreler aşıldığı takdir de suyunuzun tadın da değişmeler olmaktadır.

Filtrelerin değişim tarihlerini kendi bünyemizde bulunan bir sistem ile birlikte günlük işlerinizin arasında bunu düşünmeden sizler için takip etmekteyiz.

Neden Su Arıtma?

Su arıtma sayesinde içtiğiniz suyun tadı ve kalitesinin artmasıyla birlikte vücudunuzun daha sağlıklı çalışması için ihtiyacı olan su ve pH değerini sağlamış olacaksınız.Kurduğumuz su arıtma sisteminden çıkacak bütün sular vücudunuza yararlı olan alkali su formunda olmaktadır.

Alkali su pH derecesi 7 seviyesinin üzerinde olan sulara denmektedir.Alkali sular asidik oranından uzaklaşmış vücudumuza daha yararlı olan sulardır.

Çocuklarımızın sağlığı için ise alkali su kullanmamız ilerleyen dönem ve yaşların da sağlıklı bireyler olmasını önemli ölçü de etkileyecek etmenlerden birisidir.Bebeğinizin mamasını su arıtma sistemlerinden çıkmış su ile yaptığınız da damacana olan sudan daha sağlıklı olacağını söyleyebiliriz.

Su Arıtma Nedir?

Sisteme giren şebeke suyu 5 ana filtreden geçerek, içerisindeki tüm zararlı maddelerden arıtılmış şekilde içme suyuna dönüşür.

 • 1. Aşama Ön Filtre

  Suyla temasa geçen ilk filtre 5 mikron gözenek özelliğine sahiptir ve çamur, pas, asbest gibi tortuları tutarak suyu berrak bir hale getirir.

 • 2. Aşama Aktif Karbon Blok Filtre

  Karbon filtre, başta klor olmak üzere kötü koku ve tat veren tüm kimyasal maddeleri arıtır.

 • 3. Aşama 1 Mikron Supun Filtre

  Bu aşamada 1 mikron hassasiyetli supun filtre, ön ve karbon filtreden geçen suyu son kez süzerek ters ozmos sisteminin en önemli parçası olan membran filtreye suyu ayrıştırma işlemi için gönderir.

 • 4. Aşama Membran Filtre

  Membran, dünyada sadece birkaç dev kimya firmasının üretebildiği 3 kat kompozit polyamidden oluşan, ileri teknoloji bir filtredir. Filtre’ye gelen basınçlı su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek en düşük molekül düzeyinde filtre edilir. Bu işlem sırasında suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı dışarı atılır. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) ortalama % 90 düşürülerek, suyun özü elde edilir. Bilinen en küçük virüs membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve asla geçemez.

 • 5. Aşama Tatlandırıcı Filtre

  Son aşamada, membran filtreden ayrıştırılarak saf haline gelen su tatlandırılarak, sizin kontrolünüzde en ekonomik ve en sağlıklı şekilde içme suyuna dönüşür.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir