Su Arıtma Hakkında Önemli 3 Bilgi

Su İle İlgili 10 Bilgi
13 Ekim 2017
Sağlığınız İçin Alkali Su İçin!
17 Ekim 2017

Neden Su Arıtma Cihazı Kullanmalıyım?

Vücudumuzun suya olan ihtiyacı, besine duyduğu ihtiyaçtan daha fazladır. İnsan hiçbir besin almadan 8 haftaya kadar yaşayabildiği halde su içmeksizin 1 haftadan fazla yaşayamaz. Yüzde 55 ile 75’i sudan oluşan vücudumuzdan günde, terleme, solunum benzeri aktivitelerle 2-3 litre su kaybederiz.Yüzde 55’in altında düştüğünde ise ciddi anlamda sağlık sorunları oluşur.Suyun yaşamsal önemi aşikare olduguna göre kaliteli su tüketmeliyiz.Su arıtma cihazlarından geçen sular mineral olarak çok zengin olduğu için kullanmalıyız.

Bebek Ve Çocuklarımız İçin Mutlaka Kullanılmalı

Bebeğinize verilecek suyun ve mama hazırlanacak suyun güvenilir olması önem taşımaktadır. Güvenli olmayan su çocuğun çeşitli hastalığa yakalanmasına sebep olabilir. Bunlar arasında hastalık yapabilecek önemli grubu mikroorganizmalar oluşturur. Amipli dizanteri, basili dizanteri, para tifo ve tifo, kolera gibi hastalık etmenleri suda bulunabilir ve ciddi hastalık yapabilir. Bunlar belirtilerini hızla gösterir ve kusma, ishal ile ortaya çıkarlar.
Suya uzun dönemde sağlığı olumsuz etkileyebilecek tarım ilaçları kalıntıları, ağır metaller ve solventler zamanla karışıyor. Bunlar belirtilen sınır değerlerin üzerindeyse mide bağırsak problemlerine, deri hastalıklarına yol açabilir. Kanser ve diğer kronik hastalık risklerini önemli oranda arttırabilir.

Çağımızın Hastalığı İshal

İshal, kaliteli,güvenli içme ve kullanma suyunun kısıtlı olduğu ya da temizleme sistemlerinin yetersiz olduğu bölgelerde ya da kişisel temizliğe dikkat edilmediğinde daha sık görülür. İnsan dışkılarıyla kirlenmiş sularla bulaşabildiği gibi hayvan dışkılarıyla bulaşabilir. Kirli sularla sulanmış sebze ve meyveler, ishal etmeni olan mikroorganizmalar bulaştırabilirler. Su temizliği ishalden korunmada en önemli etkenlerden olup su arıtma cihazlarından geçen sular tamamen arıtılmış olarak güvenli ve kaliteli su imkanı sunar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 4 =